پارچه دیواری چیست

با پیشرفت علم و صنعت مد و دیزاین داخلی امروزه کمتر کسی به دنبال رنگ و طراحی های قدیمی برای دیوار های خانه ، محل کار و یا دفتر خود می‌رود ، امروزه مردم با استفاده از انواع کاغذ دیواری و به کارگیری رنگ و طرح متفات سعی میکنند دیوار های اطراف محیط خود را زیبا و آراسته کنند.

شاید برای شما هم جالب باشد که در رابطه با پارچه های دیواری و تفاوت آن ها با کاغذ دیواری امروزی بدانید پس در این مقاله از وب سایت دکور کن به بررسی دقیق این دو دیوارپوش می‌پردازیم و متفاوت های آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد پس با ماهمراه باشید.

تاریخچه دیوارپوش پارچه ای

در گذشته گذینه های بسیار کمی برای دیزاین دیوار ها و دکوراسیون داخلی خانه بود اما امروز به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی این موارد به وفور زیاد تر از قبل شده است، امروزه طراحان کاغذ دیواری و دکور خانه به دنبال جلب توجه هستند و از متریال های مدرنی استفاده می‌کنند. از اصلی ترین مواردی که سبب شد

پس از گذشت زمان و به روز تر شدن تکنولوژی امروزه شاهد نسل جدید از کاغذ دیواری هستیم که به ان ها پارچه های دیواری می‌گویند ، پارچه های دیواری در اصل همان کاغذ دیواری قدیمی هستند اما با کمی تفاوت که در ادامه به بررسی این تفاوت اصلی می‌پردازیم.

پارچه دیواری

جنس پارچه دیواری

متریال به کار رفته در ساخت کاغذ دیواری های نسل جدید که به آن ها پارچه ای هم می‌گویند از گیاهان طبیعی درست شده امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد ، به طوری که امروزه طرفداران دیوارپوش های پارچه ای حتی به وفور بیشتر از کاغذ دیواری شده است.

تماس های مشتریان با مرکز پشتیبانی دکورکن اخیراً به شدت زیاد شده است و مشتریان خواستار مدل ها و آلبوم های کاغذدیواری پارچه ای هستند.

اما اصلی ترین سوال اینجاس دلیل این همه محبوبیت کاغذ دیواری پارچه ای نسبت به دیوارپوش های معمولی دیگر چیست؟

همانطور که پیش تر گفتیم این دیوارپوش از الیاف گیاهان طبیعی حاصل شده است ، رقیب اصلی طرح های مدرن کلاسیک و البوم های به اصطلاح لاکچری امروزه بازار است ، این کاغذ به دلیل این که آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کنند در کشور های اروپایی و غربی امروزه بسیار مرسوم تر است.

همچنین به دلیل خواصی که دارد می‌تواند آب را به خود جذب کرده و دیگر نیازی نیست نگران نم و باد کردن دیوار ها باشیم چرا که این نسل جدید توانایی جذب بالایی دارد.

همان طور که پیش تر گفتیم امروزه در اروپا و کشور های غربی از این دیوارپوش استفاده می‌شود و جالب است بدانید که قشر ثروتمند جامعه های غربی از این پارچه های دیواری استفاده می‌کنند.

پارچه دیواری

محل استفاده کاغذ دیواری پارچه

اصلاً هیچ تفاوتی با کاغذ دیواری های قدیمی ندارد و شما می‌توانید از آن ها در تمامی مناطق خانه خود استفاده کنید ، اما به دلیل این که تازه وارد بازار جهانی شده است ممکن است طرح های بسیار زیادی از آن در دسترس نمی‌باشد و فقط آلبوم های موجود در بازار به طرح های کلاسیک و ساده شیک دیوارپوش پارچه ای اکتفا کرده اند. اما در آینده طرح های بیشتر از این نوع دیوار پوش ها به مراتب وارد بازار خواهد شد و جای کاغذ دیواری های قدیمی را خواهد گرفت.

کیفیت پارچه دیواری

همان طور که در بازار کاغذ دیواری می‌دانید مدل های مختلف با کیفیت های متنوع ای موجود است در این نوع جدید هم مدل های متفاوتی از جنس و کیفیت را شاهد هستیم ، برخی از کاغذ های پارچه ای کیفیت کمی دارند که در طی مرور زمان خاصیت اصلی خود را از دست می‌دهند و نیاز است پس از چند سال ان ها را تعویض کرد.

اما اگر از جنس خوب خریداری کرده باشید کاغذ دیواری پارچه ای شما می‌تواند سال های زیادی با شما همراه باشد بدون آن که طرح و رنگ آن تغییر کند.

تمیز کردن کاغذ دیواری پارچه ای

چون از الیاف طبیعی ساخته شده است و جنس آن پارچه ای مانند است پس به راحتی بیشتری نسبت به کاغذ های قدیمی میتوانید آن را تمیز کنید و همچنین همان‌طور هم خیلی سریع تری لکه های روی این دیوارپوش به خورد آن میرود ، اما نگرانی نیست شما میتوانید با لکه بر های نانون و پودر های مخصوص تمیز کردن این نوع کاغذ دیواری آن را به خوبی از بین ببرید.

پارچه دیواری کلاسیک

همان طرح های همیشگی اما با کمی خلاقیت بیشتر در پارچه های دیواری قابل مشاهده هست. طرح های کاغذ دیواری قدیمی در اینجا هم جولان میدهد و حتی طرح های قدیمی شرکت های تولید کننده هم در بین طرح های دیوارپوش پارچه ای دیده می‌شود.

پس رسماً نمی‌توانید بگوییم که طرح های موجود امروزی همه طرح های مدرنی هستند ، ممکن است برخی از طرح های کم توجه قدیمی که زمان های گذشته به ان توجهی نمی‌شد امروزه بسیار فروش خوبی داشته باشد در البوم های پارچه ای ؛ اما قبل از خرید و بهتر است با تیم دکور کن در این زمینه و میزان مورد نیاز دیوارپوش پارچه ای تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

چسب پارچه دیواری

کاغذ دیواری ها چسب های مخصوص خود را برای چسباندن طرح ها و کاغذ ها به دیوار داشتند و همین موضوع هم برای دیوارپوش پارچه ای صادق است ، چسب مخصوص پارچه دیواری کیفیت بیشتر و چسبندگی بیشتری دارد وزن پارچه های دیواری کمی بیشتر از کاغذ دیواری است به همین دلیل باید چسب بهتری داشته باشد.

البته برخی از نصابان کاغذ دیواری به دلیل نداشتن علم کافی در این زمینه از چسب های معمولی برای پارچه دیواری مدرن استفاده می‌کنند که این کار کاملاً اشتباه است و پس از مدتی دچار مشکل خواهد شد به همین دلیل باید در حین خرید چسب از جنس خوب و چسب مخصوص پارچه دیواری خریداری کرد.

مزایای کلی پارچه های دیواری مدرن

خاصیت آکوستیک دارند ، قابل شستشو هستند ، آنتی باکتریال و عایق بسیار خوبی برای گرما و سرمای هوا هستند. که تمام این موارد در صورتی که به خوبی از پارچه دیواری استفاده شود و موارد یاد شده به خوبی در ان رعایت شود میتواند تا 15 سال عمر مفید داشته باشد البته این زمان بسیار زیادی است امروزه طرح های جدید روز به روز بیشتر می‌شوند و ما مجبور به تغییر دکوراسیون داخلی خانه خود هستیم.

محاسبه قیمت پارچه دیواری

برحسب متراژ دیوار شما و میزان رول مورد نیاز هزینه پارچه دیواری محاسبه می‌شود ، دقیقاً شبیه به کاغذ دیواری است.

اما قیمت پارچه های دیواری مدرن بسیار بالا تر از قیمت کاغذ دیواری ها کلاسیک است ، چرا که خواص بسیار زیادی دارد به همین دلیل هم قیمت بالا تری دارد.

نصب پارچه دیواری

در این مرحله هم باید دقت لازم را داشت ، اما چون امروزه پارچه دیواری به تازگی وارد بازار شده است بسیاری از نصابان کاغذ دیواری در مورد چگونگی نصب حرفه ای آن اطلاعاتی ندارند به همین دلیل به دنبال نصاب ماهر باشید که خدایی نکرده پارچه های شما در هنگام نصب دچار مشکل نشود.

اما اگر نیاز به کمک در زمینه نصب و درخواست نصاب پارچه دیواری دارید می‌توانید با مشاورین دکورکن تماس بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.

مطالب مشابه

 • کاغذ دیواری اتاق خوابکاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری دارای رنگ بندی و طرح های مختلفی است ، استفاده از کاغذ دیواری در فضای اتاق […]
 • دلایل چروک شدن کاغذ دیواریدلایل چروک شدن کاغذ دیواری چروک شدن کاغذ دیواری هم مانند دیده شدن چسب و حباب هایی که بعد از نصب روی کاغذ دیواری […]
 • کپک کاغذ دیواری چیست؟کپک کاغذ دیواری چیست؟ مراقبت از پوستر و کاغذ دیواری در طولانی مدت کار بسیار دشواری است ، یکی از بزرگ ترین […]
 • لمینت رولکسلمینت رولکس با محبوبیت کفپوش لمینت، برندهای متعددی در زمینه تولید کفپوش لمینت در کشور فعالیت […]
 • انواع پارکت چوبیانواع پارکت چوبی چوب همواره در زندگی بشر کاربرد گسترده‌ای داشته است و زیبایی دلنشینی که به فضا می‌بخشد بر […]
 • رنگ سقف در دکوراسیون مدرنرنگ سقف در دکوراسیون مدرن در این مقاله از وب سایت دکور کن به بررسی رنگ سقف در دکوراسیون مدرن امروزی می‌پردازیم با […]
 • انواع کاغذ دیواریانواع کاغذ دیواری کاغذ دیواری دارای انواع مختلفی می‌باشد در این مقاله سعی کردیم تا انواع مختلف آن را به […]
 • دیوارپوش ضد آب حمامدیوارپوش ضد آب حمام دیوارپوش های ضد آب مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند، از ویژگی های این دیوارپوش ها […]
 • پوسترپوستر پوستر ها یکی از انواع کاغذ دیواری ها هستند از پوستر ها به دلیل داشتن طرح های بسیار مختلف […]
 • شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواریشستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری شستشو کاغذ دیواری یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که در زندگی روزمره مکان هایی که از آن […]
 • انواع روکش پارکت لمینتانواع روکش پارکت لمینت پارکت لمینت دارای انواع روکش مختلف می‌باشد ، که رنگی بندی متفاوتی دارند ، که در مکان های […]
 • مقایسه پارکت و کفپوش لمینتمقایسه پارکت و کفپوش لمینت پارکت‌های چوبی و کفپوش لمینت از نظر شکل ظاهری کاملا مشابه یکدیگر هستند و ممکن است برای […]