پارکت بهتر است یا سنگ؟

همه ما سعی داریم زیباترین و آرامش بخش ترین محیط را برای اعضای خانواده خود فراهم آوریم. مهم‌ترین مکان برای آرامش خانواده، خانه می باشد. به همین علت می باشد که اکثر افراد برای زیبا سازی خانه خود خرج های کلان می کنند.

عده ای هزینه خود را به خرید تا تعویض وسایل منزل اختصاص می دهند، عده ای با رنگ کردن دیوار ها یا کاغذ دیواری اختصاص می دهند، اما افرادی هم به تعویض کفپوش خانه خود فکر می کنند.

انتخاب یک کفپوش مناسب از بین این همه گزینه قطعا کار سختی خواهد بود و انسان را دچار سردرگمی می کند. ما در این مقاله سعی داریم توضیحاتی در مورد پارکت لمینت و سنگ به شما بدهیم تا بین این دو گزینه تصمیم راحتتری بتوانید بگیرید. بهترین راهنمایی برای مقایسه دو مورد این است که مزایای پارکت و سنگ را نسبت به دیگری به شما بگوئیم. پس با تیم دکورکن همراه باشید.

پارکت یا سنگ

مزایای پارکت لمینت نسبت به سنگ

 1. مواد تشکیل دهنده پارکت لمینت از خرده چوب یا همان HDF می باشد به همین علت نسبت به سنگ نرمی خاص تری دارد و در هنگام افتادن اشیاء شکننده و یا حتی زمین خوردن اعضای خانواده، کوچکترین آسیبی به فرد یا اشیاء مورد نظر وارد نمی گردد.
 2. پارکت لمینت به دلیل عایق نسبت به گرما و سرما برای فصول مختلف سال بسیار مناسب می باشد. به عنوان مثال در فصل زمستان گرمای ایجاد شده در محیط خانه را به هیچ عنوان از کف زمین به طبقات پایین انتقال نمی دهد و گرما را در محیط منزل نگه می دارد. اما این عایق بودن تنها از لحاظ دمایی نمی باشد. پارکت نسبت به صدا هم عایقی بسیار مطمئن می باشد. به همین دلیل در صورتی که فرزند کوچکی در منزل دارید و نگران دویدن او و انتقال صدا به طبقه زیرین می باشید پس در انتخاب کفپوش پارکت لمینت تردید نکنید.
 3. اما از مزیت های پارکت لمینت نسبت به سنگ می توان به سرعت و راحتی در نصب آن اشاره کرد. به گونه ای که نصب پارکت لمینت در یک محیط 100 متری فقط 1 روز زمان میبرد و پس از اتمام کار با یک دستمال کشیدن بر روی آن می توانید از آن استفاده کنید. ولی سنگ به اینصورت نیست و پس از نصب چند روزه، تازه به مرحله صیقل دادن سنگ ها یا به اصطلاح صاب زدن می رسیم.
 4. مزیت دیگر پارکت لمینت نسبت به سنگ امکان کندن مجدد تمام پارکت لمینت از کف و بردن به خانه یا محل زندگی جدید می باشد. به همین دلیل حتی افراد مستاجر هر سال همان کفپوش پارکت لمینت خود را از کف جدا می کنند و برای خانه جدید خودشان می برند و نصب می کنند. نصب پارکت لمینت هم که کاری بسیار آسان است و کافی است کلیک ها را مانند پازل در یکدیگر فرو کنید.
 5. و اما مهمترین حسن پارکت لمینت نسبت به سنگ زیبایی آن است که محیط خانه را کلاسیک تر جلوه می دهد. همچنین پارکت لمینت به علت استفاده از خرده چوب، باعث می شود محیط خانه را بسیار زنده تر از سنگ نشان دهد و در هنگام راه رفتن بر روی پارکت و صدای دلنشین آن، بر روی روحیه افراد خانواده نیز تاثیر مستقیم دارد.
پارکت یا سنگ

مزایای سنگ نسبت به پارکت

 1. سنگ ها به دلیل سختی بیشتری که دارند از افتادن خط و خش بر روی آن نسبت به پارکت لمینت ها مقاومت بسیار بالاتری دارند.
 2. سنگ ها نیاز به نگهداری چندانی نسبت به پارکت لمینت ندارند و هروقت که لکه ای بر روی آن ها افتاد می توان آن را تمیز کرد ولی پارکت ها را باید هر 2 روز یکبار تی کشید تا گرد و غبار را از روی آن ها پاک کنید. همچنین سنگ ها گرد و غبار را خیلی نشان نمی دهند ولی در پارکت لمینت این‌طور نیست.
 3. ویژگی مثبت بعدی سنگ نسبت به پارکت لمینت انعکاس نور بالاتر آن می باشد. شما زمانی که از سنگ با رنگ روشن برای خانه استفاده کرده باشید انعکاسی بی نظیر از خود بجای می گذارد که همین انعکاس نور علاوه بر روشنایی منزل شما، محیط خانه را نیز بزرگتر نشان می دهد.

اما بسیاری از افراد در رابطه با اختلاف قیمت پارکت لمینت و سنگ پرسیده اند. از لحاظ قیمت هردو در یک اندازه هستند و بستگی به جنسیت سنگ و پارکت هزینه ها متفاوت می باشد.

به عنوان مثال سنگ مرمر که از مرغوبترین نوع سنگ ها می باشد، قیمت بسیار بالاتری نسبت به سنگ گرانیت دارد. همین‌طور در پارکت لمینت ها هم هزینه ها بستگی به طرح و نوع کیفیت که AC3 و AC4 و … را شامل می شود، متغیر می باشد.

پارکت یا سنگ

مطالب مشابه

 • کاغذ دیواری مدرنکاغذ دیواری مدرن با پیشرفت تکنولوژی در صنعت و دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری های جدید با طرح های بسیار زیبا […]
 • جدا کردن کاغذ دیواریجدا کردن کاغذ دیواری کاغذ دیواری یکی از متریال اصلی در طراحی و دیزاین یک محیط به شما می‌رود استفاده از چسب […]
 • لمینت رولکسلمینت رولکس با محبوبیت کفپوش لمینت، برندهای متعددی در زمینه تولید کفپوش لمینت در کشور فعالیت […]
 • پارکت لمینت ضد آبپارکت لمینت ضد آب پارکت ضد آب به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در مقابل جذب رطوبت ، آب دارد یکی از بهترین […]
 • مقاومت انواع کفپوش لمینتمقاومت انواع کفپوش لمینت مقاومت کفپوش ها با توجه به میزان سایش و مقاومت در عبور و مرور های زیاد سنجید می‌شود ، […]
 • پالاز موکتپالاز موکت کفپوش ها دارای انواع مختلفی هستند یکی از برند های محبوب ایرانی پالازموکت است که در بین […]
 • پوسترپوستر پوستر ها یکی از انواع کاغذ دیواری ها هستند از پوستر ها به دلیل داشتن طرح های بسیار مختلف […]
 • دلایل چروک شدن کاغذ دیواریدلایل چروک شدن کاغذ دیواری چروک شدن کاغذ دیواری هم مانند دیده شدن چسب و حباب هایی که بعد از نصب روی کاغذ دیواری […]
 • پارکت لمینت طرح چوبپارکت لمینت طرح چوب کفپوش‌های لمینت با مقاومت بالا و برتری‌های بسیار نسبت به پارکت‌های چوبی قدیمی، جایگزین […]
 • انواع برند پارکت لمینتانواع برند پارکت لمینت از وقتی که کفپوش‌های مدرن پارکت لمینت وارد بازار شده‌اند، سایر متریال پوشش کف همچون سنگ، […]
 • کفپوش اپوکسیکفپوش اپوکسی کفپوش اپوکسی یا کفپوش بدون درز با مقاومت مکانیکی، فشاری و شیمیایی بالایی که دارد،به […]
 • پارکت بهتر است یا موکتپارکت بهتر است یا موکت پارکت لیمنت یا موکت یکی از دونوع پر مصرف ترین کفپوش های حال حاضر در جهان است این دونوع […]