موکت اداری

در محیط های اداری رکن اول جذب مشتری محیط زیبای دکوراسیون داخلی سالن می باشد. وقتی مشتری برای اولین بار به محیط تجاری یا اداری شما قدم می گذارد اولین چیزی را که می بیند شیک بودن محل کار شما است. اگر محیط کار شما زیبا باشد و مشتری به این پی ببرد که شما وقتی انقدر به دکور محل کار خودتان اهمیت می دهید قطعا به کاری که قصد دارد به شما محول کند نیز بخوبی اهمیت می دهید و حس مسئولیت پذیری بالایی خواهید داشت. مطمئن باشید وقتی برای اداره خودتان خرج می کنید چند برابر آن مبلغ را در جذب مشتری خواهید داشت.

MOKET
موکت اداری

از مهمترین عواملی که می تواند محیط اداره شما را زیباتر جلوه دهد کفپوش اداره می باشد. دست شما در انتخاب کفپوش بسیار باز است اما در این مقاله می خواهیم در رابطه با موکت اداری و مزایای آن برایتان صحبت کنیم.

در ابتدا می خواهیم به این اشاره کنیم که به دنبال موکت ارزان نباشید. حتما این ضرب المثل بارها به گوشتان خورده است که هرچقدر پول بدهید همانقدر آش میخورید. البته موکت ایرانی ارزان بسیاری وجود دارند که بسیار بهتر از موکت های خارجی گران قیمت هستند پس به دنبال کیفیت مطلوب باشید نه اینکه به جنس خارجی بودن موکت دقت کنید.

سه مزیت موکت اداری نسبت به بقیه کفپوش ها

 1. حس آرامش: راه رفتن بر روی موکت اولین حسن آن می باشد که حس آرامش را به افراد انتقال میدهد. وقتی مشتری بر روی موکت راه می رود احساس امنیت و گرمی بیشتری با محیط برقرار می کند.
 2. سکوت مطلق: در یک محیط اداری یکی از مواردی که بسیار اهمیت بالایی دارد ایجاد محیطی ساکت برای کارکنان اداره می باشد. وقتی پرسنل یا ارباب رجوع برای انجام دادن کوچکترین کاری از جا بلند می شوند و کمی راه می روند صدای پای آن ها قطعا تمرکز کارمندان را بهم می زند. موکت اداری باعث ایجاد سکوت هنگام راه رفتن می شود.
 3. جلوگیری از انتقال سرما: اما شاید مهمترین مزیت موکت جلوگیری از انتقال سرما از کف است. بسیاری از افراد برای گرم کردن محیط از موکت استفاده می کنند.

تا اینجای کار در مورد مزیت های موکت با شما صحبت کردیم. در ادامه این مطلب به نکات دیگری در انتخاب بهترین موکت برای محل کارتان توضیح خواهیم داد.

decorkon-moket
مزایای موکت

نکاتی که باید در انتخاب موکت اداری به آن ها اهمیت دهید

کیفیت موکت

اداره ها نسبت به خانه ها، تردد بسیار بالایی دارند و همین راه رفتن افراد دلیل بر این است که از یک کفپوش با کیفیت بالا استفاده کنید تا به مرور زمان تخریب نشود و ناچار به ترمیم یا تعویض آن نیوفتید. پس نکته اول این است که یک موکت با کیفیت بالا بخرید.

edarimoket
کیفیت موکت

اندازه پرزهای موکت

مورد بعدی اینست که موکت با پرز بلند نخرید، چرا که موکت پرز بلند علاوه بر اذیت کردن در راه رفتن افراد بر روی آن، باعث می شود چرخ های صندلی های اداری نیز براحتی بر روی آن ها جابجا نشود و جای چرخ ها نیز بر روی موکت می ماند. ویژگی دیگری که موکت های کم پرز دارند این است که خاک و کثیفی به درون پرزهایش وارد نمی شود و با یک جاروی ساده می توانید غبار روبی کنید. با اینکار به سلامت پرسنل هم اهمیت داده اید.

moqet
اندازه پرز موکت

مقاومت در رابطه با الکتریسیته ساکن

دقت کنید در فضاهایی که کامپیوترهای زیاد یا دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود مانند اتاق سرور، حتما از موکت هایی استفاده کنید که مقاومت بالایی در رابطه با الکتریسیته ساکن دارند تا از ایجاد حادثه جلوگیری کرده باشید.

mouqette
مفاومت الکتریسیته موکت

رنگ موکت اداری

شاید برای شما جذاب تر باشد که از رنگ های روشن برای موکت اداره خودتان استفاده کنید اما باید به این نکته هم توجه کنید که اگر رنگ های روشن استفاده کنید بر تعداد دفعاتی که باید در گذر زمان موکت را جارو بکشید افزوده اید.

mouqette
رنگ موکت

موکت تایل

یکی از بهترین گزینه ها برای محیط های اداری و پرتردد استفاده از موکت تایل می باشد، چرا که طراحی موکت تایل به گونه ای است که قسمتی از موکت اگر خراب شود نیازی به تعویض کل موکت نمی باشد و با ترمیم یا تعویض همان بخش کوچک، مجددا یک موکت کامل و تمیز خواهید داشت و با اینکار هزینه را کاهش داده اید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله موکت تایل را بخوانید.

mouqeet
موکت تایل

الیاف نایلون یا الیاف پروپیلن

شاید برای شما سوال باشد که چه نوع الیافی برای محیط های اداری مناسبتر است؟ ما به شما پیشنهاد میکنیم از الیاف نایلون یا پروپیلن استفاده کنید چرا که این الیاف علاوه بر اینکه دوام و عمر بالایی دارند، از آلودگی و چرک شدن نیز جلوگیری میکنند و براحتی قابل تمیز کردن هستند.

یکی از موکت هایی که در ایران بسیار طرفدار دارد موکت اداری پالاز می باشد که برای توضیحات بیشتر در مورد موکت پالاز می توانید به مقاله مربوطه در وب سایت دکورکن مراجعه کنید.

امیدواریم با این مقاله کمک شایانی به شما در انتخاب یک موکت اداری کرده باشیم.

مطالب مشابه

 • دیوارپوش ضد آب حمامدیوارپوش ضد آب حمام دیوارپوش های ضد آب مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند، از ویژگی های این دیوارپوش ها […]
 • پارکت لمینت ضد آبپارکت لمینت ضد آب پارکت ضد آب به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در مقابل جذب رطوبت ، آب دارد یکی از بهترین […]
 • نصب کاغذ دیوارینصب کاغذ دیواری نصب کاغذ دیواری یکی از فرایند های بسیار دشوار است ، داشتن یک مهندس و کارگر خبره در زمینه […]
 • کاغذ دیواری پشت تلویزیونکاغذ دیواری پشت تلویزیون یکی از مهم ترین قسمت های خانه از لحاظ دیزاین و طراحی داخلی قسمت تلوزیون و بک گراند طراحی […]
 • چمن مصنوعیچمن مصنوعی یکی از انواع کفپوش که می‌توان از آن در محیط های ورزشی استفاده کرده کفپوش چمن مصنوعی است […]
 • پارکت لمینت آرتاپارکت لمینت آرتا پارکت لمینت آرتا یکی از بزرگ ترین و بهترین برند های ایران می باشد این پارکت لمینت در […]
 • کفپوش اپوکسیکفپوش اپوکسی کفپوش اپوکسی یا کفپوش بدون درز با مقاومت مکانیکی، فشاری و شیمیایی بالایی که دارد،به […]
 • علت جیر جیر کردن پارکتعلت جیر جیر کردن پارکت یکی از بزرگ ترین مشکلات افرادی که از پارکت لمینت در محیط خانه و یا دفتر کار خود استفاده […]
 • کفپوش اتاق کودککفپوش اتاق کودک یکی از حساس ترین نوع کفپوش ها که باید علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر اجسام سبک و […]
 • انواع پارکت چوبیانواع پارکت چوبی چوب همواره در زندگی بشر کاربرد گسترده‌ای داشته است و زیبایی دلنشینی که به فضا می‌بخشد بر […]
 • پوسترپوستر پوستر ها یکی از انواع کاغذ دیواری ها هستند از پوستر ها به دلیل داشتن طرح های بسیار مختلف […]
 • پارکت نو یا دست دوم؟پارکت نو یا دست دوم؟ اگر قصد تعویض کفپوش‌های منزل و یا دفتر کارتان را دارید؛ اما با افزایش قیمت‌ها مواجه شدید […]