نکات مهم در هنگام خرید پارکت لمینت

امروزه همه ما قبل از خرید هر گونه وسایلی ابتدا درباره انواع و اقسام آن، چه در اینترنت و چه پرس و جو از افراد نزدیک‌مان اطلاعات کاملی کسب می کنیم تا در زمان مراجعه به فروشگاه یا مغازه برای خرید، فروشنده از بی اطلاعی ما نسبت به جنس، سوء استفاده نکند. خرید پارکت لمینت از این شرایط مستثنا نیست و ما در این مقاله به شما مواردی که قبل از انتخاب و خرید پارکت لمینت لازم است بدانید را می گوئیم.

نکات خرید
نکات مهم در خرید لمینت

راهنمای انتخاب پارکت

اولین نکته ای که شما برای انتخاب پارکت باید مدنظر قرار دهید، رنگ آن است. شما باید با توجه به رنگ وسایل منزل نسبت به خرید پارکت لیمنت تصمیم گیری کنید. به اصطلاح بهتر است رنگ پارکت لمینت را با وسایل منزل ست کنید. اما غیر از ست کردن وسایل منزل یک مسئله دیگر هم حائز اهمیت است.

شما می توانید رنگ کف و سقف خانه را از یک رنگ انتخاب کنید و در میانه آنها، رنگ دیوار را ضد آن دو رنگ انتخاب کنید که ترکیب زیبایی را بوجود می آورد. به عنوان مثال اگر رنگ سقف و پارکت را تیره انتخاب کنید و رنگ دیوارها را روشن استفاده کنید محیط خانه را بزرگتر از حد معمول نشان می دهید. با اینکار با یک تیر دو نشان زده اید. هم از رنگ پارکت تیره استفاده کرده اید که محیط خانه را کلاسیک تر نشان دهید، هم سالن را بزرگتر کرده اید.

انتخاب پارکت لمینت مکان های پر تردد

قبل از مراجعه برای خرید پارکت لمینت باید به این فکر کنید که مکانی که می خواهید برایش پارکت نصب کنید آیا پر رفت و آمد است یا نه؟ مکان هایی مانند سالن پذیرایی و آشپزخانه جزو مواردی هستند که پر تردد هستند و بهتر است برای این مکان ها کمی کیسه را شل کرده و بهترین جنس پارکت لمینت را خریداری نمائید. از لحاظ کیفیت لایه رویی پارکت لمینت را AC می گویند.

نکات خرید
بهترین پارکت برای مکان های شلوغ

در واقع هرچه کیفیت پارکت لمینت نسبت به رفت و آمد و جلوگیری از خط و خش بالاتر باشد عدد کنار AC بالاتر می باشد. این کیفیت از AC1 که کم کیفیت ترین تا AC6 که با کیفیت ترین می باشد تشکیل شده است. اما نیازی نیست شما از AC6 برای سالن پذیرایی یا آشپزخانه خود استفاده کنید چرا که این کیفیت برای اداره ها یا مراکز تجاری می باشد و هزینه بسیار بالایی دارد. همان کیفیت AC4 برای مکان های پر تردد منزل شما کافی است.

ضخامت های پارکت لمینت چقدر است؟

ضخامت پارکت لمینت متغیر می باشد و یک ضخامت ثابتی ندارد ولی استاندارد ترین ضخامت بین 8 الی 12 میلیمتر می باشد. پس سعی کنید انتخابتان در این سایز باشد. اما یکسری از فروشندگان در صورتیکه احساس کنند که شما اطلاعات کافی از پارکت لمینت ندارید به شما می گویند پارکت لمینت های ما در 4 جهت آن 4 کلیک دارد و این را برای خود یک مزیت می پندارند. این دقیقا همان زمانیست که فروشنده قصد فریب شما را دارد و قابل اعتماد نمی باشد چرا که تمام پارکت لمینت ها دارای 4 کلیک در 4 طرفشان می باشند.

نکات خرید
ضخامت پارکت لمینت

نکته دیگر این است که هرگز به تعریف و تمجید بی مورد فروشنده از قبیل ضد آب بودن و عایق صدا بودن و … پارکت لمینت هایش توجه نفرمائید، چرا که هیچ پارکت لمینتی کاملا ضد آب و قابل شستشو نیست و برای تمیز کردن همه آنها باید فقط با یک تی نمناک، روی پارکت را تمیز کنید غیر از یکسری پارکت لمینت های بسیار خاص که هزینه بسیار بالایی دارند.

خود پارکت لمینت ها عایق صدا و گرمایش هستند و در هنگام نصب، یک لایه فوم مخصوص در زیر آنها نصب می شود تا عایق کامل باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت میتوانید از طریق شماره های درج شده در داخل سایت با مشاورین دکورکن در تماس باشید.

مطالب مشابه