رنگ سقف در دکوراسیون مدرن

در این مقاله از وب سایت دکور کن به بررسی رنگ سقف در دکوراسیون مدرن امروزی می‌پردازیم با توجه به نزدیک شدن به عید و سال جدید بسیاری از افراد به دنبال تغییر دکوراسیون و دیزاین داخلی منزل خود هستند به همین دلیل ممکن است این سوال برای شما هم پیش بیاد که رنگ سال و مدرن برای سقف یک خانه گرم و زیبا چیه در ادامه با ما همراه باشید تا رنگ سقف در مناطق مختلف خانه را مورد بررسی قرار دهیم.

رنگ سقف خانه

در بسیار از موارد افراد توجه زیادی به رنگ سقف خانه نمی‌کنند اما باید گفت رنگ سقف یکی از اصلی ترین قسمت هایی است که در دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذار است ، رنگ سقف تاثیر مستقیم بر جلوه دیوار ، کاغذ دیواری و… خانه شما دارد.

رنگ سقف پذیرایی

پذیرایی یکی از قسمت های خانه است که بسیار حائز اهمیت می‌باشد چون رفت آمد نسبتاً بیشتری در این بخش خانه وجود دارد و مهمان ها در این بخش از خانه وارد می‌شوند و مبل و… در این بخش اصلی خانه قرار میگیرد به همین دلیل روش های مختلفی برای طراحی و رنگ سقف این بخش از خانه وجود دارد.

روش اول رنگ است یکی از ساده ترین و قدیمی ترین روش ها است ، رنگ سفید پر کاربرد ترین رنگ سقف در منازل ما ایرانی ها است ، استفاده از رنگ سفید در سقف چند ویژگی دارد : 1- به راحتی قابل تغییر است ، 2- فضای خانه شما اگر کوچک باشد بهترین گذینه رنگ سفید برای سقف است ، 3- به راحتی با انواع دیوارپوش و کاغذ دیواری سِت می‌شود.

روش دوم استفاده از کناف و سقف های پیش ساخته است که معمولا از این مورد در خانه های مدرن با جدید ترین متریال روز استفاده می‌شود این روش مضراتی هم دارد از جمله : 1- محلی برای رشد و نمو میکروب و حشرات است ، 2- نیاز به باز سازی دارد پس از گذشت مدتی ، اما در کنار مضراتی که کناف ها دارند دارای مزایایی هم هستند از جمله مزایای این سقف ها میتوانیم به ارزان بودن و تغییر رنگ و طرح راحت ان اشاره کرد.

اما دو روش گفته شده صرفاً جهت اگاهی شما عزیزان از انواع سقف پذیرایی بود ؛ همانطور که میدانید در ایران در سقف های پذیرایی و اتاق نشیمن از رنگ های ساده و شیک استفاده میکنند اما در برخی از خانه های مدرن از کناف هم در پذیرایی استفاده می‌شود.

اما در روش رنگ می‌توانیم از برخی موارد استفاده کنیم که سقف های ساده ما طرح دار و زیبا تر شود ، برای مثال استفاده از نور مخی در سقف ، استفاده از طرح سه بعدی ، استفاده از رابیس های سقفی و… که رایج ترین موارد را برای شما مثال زدیم.

رنگ خاکستری هم در بعضی از خانه ها برای اتاق نشمین استفاده می‌شود ، استفاده از این رنگ سبب می‌شود تا فضای اتاق پذیرایی بزرگ تر به نظر برسد اما ارتفاع سقف را کم تر می‌کند ، این رنگ مانند سفید از مد کنار نمیرود و حتی این موضوع برای تناژ های مختلف خانواده خاکستری صدق می‌کند.

سقف اتاق کودک

طرح و رنگ سقف اتاق کودک بسیار مهم است ، برخی از خانواده ها در سقف اتاق کودک از رنگ های ساده و سفید استفاده میکنند خب این رنگ سفید هم بد نیست اما اگر میخواهید تنوعی داشته باشید در اتاق کودک خود در ادامه با ما همراه باشید.

اتاق کودک همانطور که میدانیم باید یک محیط گرم و با طرح های کودکانه باشد تا فرزند شما دچار دلتنگی و نگرانی نشود و در حین بازی و مهم تر از آن در حین خواب حس خوبی داشته باشد.

همچنین باید طرح انتخاب شده برای سقف اتاق کودک باید با دکوراسیون داخلی خانه شما و کاغذ دیواری اتاق کودک شما هم خوانی داشته باشد تا دچار به هم ریختگی دکوراسیونی نشوید.

استفاده از طرح های اسلیمی و الگو های جذاب میتواند تنوع ایجاد کند ، اما تیم دکورکن استفاده از الگو های اسلیمی رو پیشنهاد نمی‌دهد چرا که پس از مدت زمانی نیاز به تغییر است چون اتاق تکراری می‌شود. اما رایج ترین طرح ها ستاره و ماه است که کاربرد بسیاری دارد.

رنگ سقف

سقف اتاق خواب

محل استراحت و آرامش شما باید همانطور که دوست دارید باشد و دیوارپوش های ساده و گرمی داشته باشد ، استفاده از رنگ های گرم در سقف بسیار میتواند تاثیر گذار در خواب باشد.

استفاده از رنگ همچنان در سقف اتاق خواب رایج تر است اما روش های دیگری برای دیزاین سقف اتاق استراحت شما وجود دارد که در ادامه این بخش به معرفی هر یک از این موارد می‌پردازیم.

اتاق نوجوان ، اتاق جوان و اتاق زوج هر یک با هم متفاوت هستند و طرح ، رنگ به کار رفته در این اتاق های یاد شده متفاوت است ؛ در اتاق نوجوان رنگ آبی نفتی یا تیره بسیار رایج است که میتواند برای نوجوان و جوان بسیار عالی باشد ، این رنگ میتواند به راحتی در دکوراسیون داخلی اتاق جلوه خاصی ایجاد کند البته در مواردی هم دیده شده است به تازگی طراحان دکوراسیون داخلی سقف و کف اتاق را با یک دیگر ست می‌کنند.

مدل دیگر دیزاین سقف اتاق می‌توانیم از لامپ یا لوستر که وسط سقف اتاق قرار دارند را به عنوان مرکز قرار داده و در اطراف آن از رنگ های یک تناژ به صورت دایره ای استفاده کرده و جلو خاصی را ایجاد می‌کند که میتواند طرح جذابی برای نوجوانان و جوانان باشد.

اما نباید از رنگ آبی آسمانی قافل شد ، این رنگ فوق العاد برای اتاق خواب است و میتواند حس خوبی بدهد از ویژگی های رنگ آبی آسمانی می‌تونیم به بزرگ تر جلوه دادن محیط خانه و این که رنگ آبی آسمانی یک رنگ خنثی نیست و می‌تواند مثل رنگ سفید یک رنگ پایه و ثابت برای اتاق خواب های شما باشد.

سقف آشپزخانه

آشپزخانه های مدرن تلفیق فلز و چوب است ،در این فضای آشپزخانه مدرن از رنگ های خاکستری و تیره استفاده می‌شود اما استفاده از رنگ خاکستری زمانی جذاب است که وسایل های به کار رفته در قسمت آشپزخانه عمدتاً فلزی باشند.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد به نکات مثبت و منفی انواع رنگ وطرح های اصلی یک سقف خانه مدرن بپردازیم اما در دیزاین داخلی خانه همچنان از رنگ های سفید و خنثی استفاده می‌شود تا در طی مرور زمان تکراری نشود ولی اگر میخواین یکم تحول ایجاد کنید دنیای رنگ ها و کاغذ دیواری ها می‌تونه به شما کمک کنه ؛ اگر در زمینه دکوراسیون داخلی و دیزاین خانه خود دچار مشکل شدین میتونید با مشاورین دکور کن در تماس باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مطالب مشابه

 • علت جیر جیر کردن پارکتعلت جیر جیر کردن پارکت یکی از بزرگ ترین مشکلات افرادی که از پارکت لمینت در محیط خانه و یا دفتر کار خود استفاده […]
 • انواع کاغذ دیواریانواع کاغذ دیواری کاغذ دیواری سادهانتخاب کاغذ دیواری ساده ارزان قیمت یکی از بی دردسرترین و راحت‌ترین […]
 • کاغذ دیواری سه بعدیکاغذ دیواری سه بعدی کاغذ دیواری سه بعدی به دلیل داشتن طرح های بسیار خیره کننده و جذاب سبب شده است در بسیاری […]
 • پارکت لمینت رولکسپارکت لمینت رولکس پارکت لمینت رولکس یکی از باکیفیت ترین پارکت ها در بازار داخل ایران است که به دلیل داشتن […]
 • نصب کاغذ دیوارینصب کاغذ دیواری نصب کاغذ دیواری یکی از فرایند های بسیار دشوار است ، داشتن یک مهندس و کارگر خبره در زمینه […]
 • کاغذ دیواری چرمی چیستکاغذ دیواری چرمی چیست با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش انواع مدل کاغذ دیواری امروزه شاهد نوع خاصی از کاغذ ها هستیم […]
 • شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواریشستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری شستشو کاغذ دیواری یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که در زندگی روزمره مکان هایی که از آن […]
 • بازسازی دکوراسیون داخلیبازسازی دکوراسیون داخلی بطور کلی ما دو نوع بازسازی داریم ،بازسازی بیرونی ساختمان و نمای بیرون و بازسازی داخلی […]
 • موکت پشمیموکت پشمی موکت های پشمی یکی از انواع پر مصرف و تقاضای موکت ها در بازار می‌باشند دلیل محبوبیت موکت […]
 • ترمیم حباب زیر کاغذ دیواریترمیم حباب زیر کاغذ دیواری بعضی مواقع پیش می اید که در حین چسباندن کاغذ دیواری زیر کاغذ دیواری حباب می افتد و […]
 • پارکت لمینت طرح چوبپارکت لمینت طرح چوب کفپوش‌های لمینت با مقاومت بالا و برتری‌های بسیار نسبت به پارکت‌های چوبی قدیمی، جایگزین […]
 • نکات مهم در هنگام خرید پارکت لمینتنکات مهم در هنگام خرید پارکت لمینت امروزه از اصلی ترین نکات در هنگام خرید توجه به برند کیفیت محصول و از همه مهم تر قیمت […]