محاسبه قیمت پارکت

محاسبه قیمت پارکت

محاسبه قیمت پارکت لمینت و پارکت چوبی یک قواعدی دارد که هرکسی که قصد خرید و نصب آنها را دارد باید با نحوه محاسبه قیمت پارکت آشنایی داشته باشد تا در زمان پرداخت هزینه های مازاد از قبیل هزینه حمل و نصب پارکت ها دچار مشکل نشود.

در مقالات قبلی به شما توضیح دادیم که خرید و نصب پارکت لمینت نسبت به پارکت چوبی بسیار بصرفه تر و با دوام تر می باشد.اما نحوه اندازه گیری و محاسبه قیمت هردواین ها یک روش دارد که در ادامه این مقاله به شما آموزش خواهیم داد.

اندازه گیری ابعاد خانه برای نصب پارکت لمینت

اولین قدمی که برای محاسبه قیمت پارکت لمینت باید بردارید تقسیم کردن خانه یا محل کار خود به مستطیل های کوچکتر می باشد. سپس مساحت هر مستطیل را حساب کنید و در نهایت با همدیگر جمع کنید تا تمام محل خانه را اندازه گیری کرده باشید. دقت کنید برای پرتی ها حدود 10% بیشتر از اندازه ای که گرفته اید را حساب کنید. مکان های پرتی شامل ستون ها و قسمت های گوشه و منحنی خانه را شامل می شود.

شما قدم اول را برداشتید، اما باید با عوامل موثر بر قیمت پارکت لمینت آشنایی داشته باشید تا در زمان مراجعه به فروشگاه ها یا مغازه های فروش پارکت لمینت دچار سردرگمی نشوید و بهترین گزینه را برای کفپوش منزل خود انتخاب کنید.

price-parqet
اندازه گیری پارکت مورد نیاز

عوامل موثر بر قیمت پارکت لمینت

ضخامت پارکت لمینت یکی از عوامل موثر بر قیمت پارکت لمینت می باشد. ضخامت پارکت لمینت در حالت استاندارد بین 8 الی 12 میلیمتر می باشد. هرچقدر این ضخامت بیشتر شود متعاقبا قیمت پارکت لمینت نیز افزایش خواهد یافت.

مقاومت سایشی پارکت لمینت از دیگر استانداردهایی است که باید به آن اهمیت دهید. مقاومت سایشی از سطح AC1 تا AC5 تقسیم بندی می شوند که سطح AC1 بدترین و سطح AC5 بهترین سطح می باشد. در مکان های پرتردد حداقل باید از سطح AC3 به بالا استفاده کنید تا به مرور زمان دچار تخریب نشوند.

لایه اورلی پارکت لمینت نیز اهمیت ویژه ای دارد چرا که با وجود یک لایه بر روی پارکت لمینت از افتادن خط و خش بر روی آن جلوگیری می کند.

کلیک های پارکت لمینت ممکن است کوچک باشند یا مقاومت کمی داشته باشند و با کوچکترین فشار یا ضربه ای بشکنند. کلیک های استاندارد مقداری پارافین خورده اند و در هنگام نصب بخوبی در یکدیگر قفل می شوند.

لایه مرکزی یا مغزی پارکت لمینت نیز نیازمند کیفیت بالایی می باشد که افرادی شیاد حتی لایه میانی را از MDF بجای HDF استفاده نموده اند که همین کار از استحکام پارکت لمینت می کاهد و بزودی می شکند. البته این لایه را شما نمیتوانید ببینید و به همین علت بهتر است از فروشگاه های معتبر و یا آشنا خریداری نمائید که جنس بد به شما ندهند.

عوامل موثر بر قیمت پارکت لمینت
عوامل موثر بر قیمت پارکت لمینت

نحوه محاسبه قیمت پارکت لمینت

حال که با عوامل تاثیر گذار بر قیمت یک پارکت لمینت خوب آشنا شدید می خواهیم با ذکر یک مثال، نحوه محاسبه قیمت را به شما بگوئیم.

فرض کنید متراژ خانه تان را اندازه گیری کردید و مساحت کل مکانی که میخواهید پارکت لمینت کنید 74 متر می باشد. حال فرض کنید شما قصد خرید پارکت لمینت برند پارادور را دارید و فروشنده به شما می گوید هر بسته پارادور 1.86 متر مربع است. 74 را بر 1.86 تقسیم می کنید و عدد 39.78 بدست می آید. پس شما باید 40 بسته پارکت پارادور خریداری کنید که می توانید قیمت هر بسته را ضربدر 40 کنید که هزینه کل پارکت لمینت بدست خواهد آمد. البته این هزینه فقط بابت خود پارکت لمینت می باشد و برای هزینه کل باید هزینه حمل و نصب را نیز به آن اضافه کنید.

نحوه محاسبه قیمت قرنیز

برای محاسبه قیمت قرنیز باید دور تا دور خانه را اندازه بگیرید و با هم جمع کنید. اگر قصد خرید قرنیز با جنس MDF را دارید باید عدد حاصل را تقسیم بر 3.66 کنید ولی اگر قصد خرید قرنیز از جنس PVC دارید باید عدد حاصل را بر 3 تقسیم کنید تا اندازه قرنیز مورد نیاز بدست آید.

به طور مثال فرض کنید دور تا دور خانه شما 85 متر است و شما می خواهید از قرنیز پی وی سی استفاده کنید. باید 85 را بر 3 تقسیم کنید که عدد بدست آمده برابر با 28.33 میشود. پس باید به میزان 29 شاخه قرنیز بخرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه نصب و قیمت انواع کفپوش پارکت و انواع کاغذ دیواری می‌توانید با مشاورین دکورکن در تماس باشید.

مطالب مشابه

 • کاغذ دیواریکاغذ دیواری کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارندکه کاربرد آن ها بستگی به نوع طراحی دکوراسین داخلی بستگی […]
 • کاغذ دیواری سه بعدیکاغذ دیواری سه بعدی کاغذ دیواری سه بعدی به دلیل داشتن طرح های بسیار خیره کننده و جذاب سبب شده است در بسیاری […]
 • چرا کاغذ دیواری بهتر از رنگ است؟چرا کاغذ دیواری بهتر از رنگ است؟ در این مقاله از وب سایت دکورکن قصد داریم تا به شما عزیزان تفاوت و برتری میان خرید و نصب […]
 • لیست قیمت کاغذ دیواریلیست قیمت کاغذ دیواری با توجه به شرایط کنونی بازار و نوسان قیمت ارز تمام قیمت های ارائه شده دستخوش تغییر […]
 • نصب پارکت لمینت روی انواع سطوحنصب پارکت لمینت روی انواع سطوح پارکت لمینت ها یکی از انواع متریال مدرن در دکوراسین داخلی می‌باشند ، استفاده از پارکت در […]
 • نصب قرنیزنصب قرنیز در ابتدای آموزش نصب قرنیز برای پارکت باید به این موضوع اشاره کنیم که قبل از اجراء و برش […]
 • مقایسه پارکت و کفپوش لمینتمقایسه پارکت و کفپوش لمینت پارکت‌های چوبی و کفپوش لمینت از نظر شکل ظاهری کاملا مشابه یکدیگر هستند و ممکن است برای […]
 • پارکت لمینت آرتاپارکت لمینت آرتا پارکت لمینت آرتا یکی از بزرگ ترین و بهترین برند های ایران می باشد این پارکت لمینت در […]
 • ترمیم حباب زیر کاغذ دیواریترمیم حباب زیر کاغذ دیواری بعضی مواقع پیش می اید که در حین چسباندن کاغذ دیواری زیر کاغذ دیواری حباب می افتد و […]
 • روش کندن کاغذ دیواریروش کندن کاغذ دیواری کندن کاغذ دیواری یکی از مشکلات پس از بازسازی فضا های داخلی است که امروزه با گذشت زمان و […]
 • کف‌پوش چیست؟کف‌پوش چیست؟ کفپوش ها دارای انواع مختلفی هستند که به مقایسه و معرفی آن ها می‌پردازیم ،کفپوش سرامیکی و […]
 • دیوارپوش ضد آب حمامدیوارپوش ضد آب حمام دیوارپوش های ضد آب مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند، از ویژگی های این دیوارپوش ها […]